Varenummer I320100 Kategorier , ,

ANABAC autoclave deodorant – classic capsules

Autoklave-deodorant med eukalyptusduft. Biologisk nedbrydelig og kompatibel med alle autoklaver.

Tilgængelig på restordre

Anabac Classic – Frisk duft til dit autoklaven

Anabac Classic er en effektiv og diskret autoklave-deodorant med en forfriskende eukalyptusduft. Den placeres nemt i autoklaven – enten direkte i vandet i bunden eller i et bæger – og smelter fuldstændigt under steriliseringscyklussen uden at efterlade rester.

Produktet er biologisk nedbrydeligt, påvirker ikke autoklaveringsprocessen og er kompatibelt med alle typer autoklaver. Under og efter cyklussen frigives en behagelig duft, som neutraliserer ubehagelige lugte og forbedrer arbejdsmiljøet i laboratoriet.

Anvendelsesområder:
Anabac Classic anvendes i laboratorier, hvor der udføres sterilisering, dekontaminering og destruktion af mikroorganismer og medier – f.eks. inden for fødevare-, pharma-, kosmetik- og miljøanalyse.

 

Specifikationer

Specifikation
Model Anabac Classic
Reference 320 100
Duft Eukalyptus
Biologisk nedbrydelig Ja
Kompatibel med alle autoklaver Ja
Efterlader ingen rester Ja
Påvirker ikke autoklaveringsprocessen Ja
Anvendelse Placér kapslen i vand i bunden af autoklaven eller i et bæger
Indhold pr. beholder 100 kapsler
Kassedimensioner (B × D × H) 12 × 10 × 8 cm
Bruttovægt 0,16 kg

Er du interesseret i dette produkt?

Produkt filer

Er du interesseret i dette produkt?

Relaterede produkter

Har du et spørgsmål? Kontakt os endelig!