Kategorier

Varenummer 3200459866 Kategorier , , ,

Sensor saltmeter, S021 til Laquatwin B721

Udskiftningssensor til saltmåling. Vandtæt, med skydehætte. Passer til B-721 og Salt-22. Lav prøvevolumen.

Salt Elektrode S021 – Udskiftningssensor til LAQUAtwin

S021 er en udskiftningssensor til måling af saltindhold, kompatibel med LAQUAtwin B-721 og Salt-22. Sensoren har en praktisk skydehætte, der beskytter elektroden og gør det nemt at opsamle prøver direkte fra væsken. Den er vandtæt og ideel til både felt- og laboratoriebrug. Sensoren kræver kun 0,3 ml prøve ved direkte måling – eller helt ned til 0,05 ml ved brug af prøvetagningsark (sampling sheet B).

Specifikationer:

  • Måleområde for salt: 0,01 til 25 % (vægtprocent)
  • Minimum prøvemængde:
    • 0,3 ml ved direkte måling
    • 0,05 ml med prøvetagningsark B
  • Væskeforbindelse: Porøs makromolekyle
  • Temperatursensor: Indbygget
  • Driftstemperatur: 5 til 40 °C
  • Konstruktion: Vandtæt
  • Kompatible enheder: LAQUAtwin B-721 og Salt-22

Er du interesseret i dette produkt?

Produkt filer

Er du interesseret i dette produkt?

Hos os får du professionel rådgivning på fødevareområdet, godkendt af Fødevarestyrelsen. Vores ekspertise sikrer, at din virksomhed lever op til alle krav og standarder.

Relaterede produkter

Har du et spørgsmål? Kontakt os endelig!

Analytiske Udfordringer i Allergentestning

Bliv klogere på matrixeffekter og prøveintegritet! Kom med til webinaret den 8. september 2026 kl. 08:00 eller 16:00 og få praktisk viden om, hvordan I styrker nøjagtighed og pålidelighed i jeres allergentestning – fra QA/QC til R&D.