Varenummer 1648.0090 Kategorier ,

Pipettesuger, RF3000 m/lader

RF3000® er en ergonomisk, genopladelig pipettesuger med tre hastigheder. Leveres som komplet sæt med batteri, lader, filtre og farvede næsekegler.

Tilgængelig på restordre

RF3000® Pipettesuger – komplet, ergonomisk og genopladelig løsning til laboratoriet

RF3000® er et komplet pipettesugersæt inkl. holder, adapter, ladeaggregat og genopladeligt Li-Ion batteri, der holder op til 20 timer. Pipettesugeren passer til pipetter fra 1-100 ml i glas eller plast.

RF3000® pipettesugeren er med tre hastigheder: hurtig, langsom og naturligt flow. Ergonomisk balanceret i hånden med en fyldt pipette. Kan bruges af både venstre- og højrehåndede. CE-mærket. 1 års produktgaranti.

Leveres med bordlader, dyseadapter, genopladeligt batteri, 2 x 0,45 µm PTFE filtre, 5 udskiftelige næsekegler i forskellige farver og vægholder.

Er du interesseret i dette produkt?

Produkt filer

Er du interesseret i dette produkt?

Relaterede produkter

Har du et spørgsmål? Kontakt os endelig!